Megérkezett az idei első emelt fizetés a hivatásos állomány tagjainak bankszámlájára – jelentette be Kontrát Károly, a Belügyminisztérium, valamint Vargha Tamás, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára.
Kontrát Károly elmondta: 2015 júliusában új illetmény- és előmeneteli rendszer lépett életbe a hivatásosoknál, ez 2019-ig átlagosan ötvenszázalékos illetményemelést irányzott elő, amely érinti a rendőrség, a katasztrófavédelem, a TEK, a Nemzeti Védelmi Szolgálat és a titkosszolgálatok hivatásos állományú tagjait. Hangsúlyozta: határozott szándékuk értékelni és elismerni azt a szolgálatot, amelyet a hivatásos állomány végez a magyarok biztonsága érdekében. Hozzátette: teljesítménytől függően kapható juttatásokra idén tizenkétmilliárd forint áll rendelkezésre. Vargha Tamás arról beszélt, januártól a katonák illetménye is hasonlóan emelkedett, és nőtt a gyermeknevelési támogatás és a tanévkezdési támogatás mértéke is. Kiemelte: eltökéltek abban, hogy nagyobb megbecsülést és kiszámíthatóbb életpályát biztosítsanak a katonai pályát választóknak, akik a határon a rendőrökkel együtt szolgálnak, emellett mintegy ezren különböző missziókban teljesítenek szolgálatot. Jelezte: fontos, hogy megtartsák a katonaságnál szolgálókat, illetve, hogy a Zrínyi 2026 programban 2026-ra harmincezer fős legyen a honvédség aktív állománya, és húszezer legyen az önkéntes tartalékosok száma.



