Magyar címvédés a darts Európa-bajnokságon

Darts

Sport
  • 2017.06.15. - 00:46

Az Ihász Veronika, Horváth Klaudia, a Győri Darts Club versenyzői alkotta női páros első lett az olaszországi darts Európa-bajnokságon. A kettős az előző kontinensbajnokságon (szinte hétre pontosan egy évvel ezelőtt a horvátországi Porecben) is győzött, így újabb sikerével sporttörténelmi tettet hajtott végre, az Eb-k történetében ugyanis női párosban ez az első címvédés.

(Horváth Klaudia Horvátországban egyéniben is nyert.) A Nemzeti Versenysport Szövetség tájékoztatása szerint a magyar duó a verseny elején vigaszágra került, de onnantól nem hibázott, s a fináléban a spanyolok ellen győzött 3-0, 3-2-re. Az EDU soft darts Európa-bajnokságot Caorléban rendezték. A sportág Magyarországon is egyre népszerűbb, s ezt többek között az is jelzi, hogy jövőre Budapest ad otthont a steel Eb-nek.

Reklám