Észtország fontos partnere és szövetségese hazánknak az Európai Unióban és a NATO-ban, a közelmúlt történelmi hasonlóságai és a jelenkor kihívásai pedig még szorosabb együttműködésre ösztönöznek – jelentette ki Kövér László, az Országgyűlés elnöke észtországi látogatásán.

Szilágyi Zoltánnak, az Országgyűlés sajtófőnökének közleménye szerint Kövér László kedden megbeszélést folytatott Eiki Nestorral, az észt parlament elnökével és Kersti Kaljulaid köztársasági elnökkel. Észtország számára fontos a schengeni határok megvédése, és nem ért egyet a migránsok automatikus, kvóták szerinti elosztásával, de a tagországoknak szolidárisnak kell lenniük egymással – mondta Kersti Kaljulaid.



