Európa és Észak-Amerika számára is előnyös a NATO Jens Stoltenberg, a szervezet főtitkára szerint, aki egy nappal a tagállami védelmi miniszterek találkozója előtt úgy fogalmazott, a NATO a megbonthatatlan transzatlanti köteléken alapul: összetartunk, védelmet nyújtunk egymásnak.

Bennfentesek szerint a NATO szerdán kezdődő kétnapos ülése főként James Mattis új amerikai védelmi miniszter bemutatkozása miatt fontos. Stoltenberg szerint Washington továbbra is elkötelezett a NATO mellett, igaz, Donald Trump elnök többször is hangsúlyozta a tehermegosztás fontosságát. A NATO-tagállamok vállalták, hogy a GDP két százalékát fordítják védelmi kiadásokra, de ezt csak öt ország teljesíti.



