Ismét egész napos szabadtéri programmal kezdi évadát a budapesti Örkény Színház

Hat premier és új közösségi program

Kultúra
  • 2018.09.07. - 03:20

Most szombaton ezúttal is a szokásos Örkény Kerttel indítja az új évadot a budapesti Örkény Színház a teátrum előtti téren. Az erzsébetvárosi önkormányzattal együttműködésben nyolcadik alkalommal megvalósuló egész napos családi rendezvényen számos programmal várják az érdeklődőket, koncertet ad majd Szalóki Ági, a Lukács Miklós Trió, az Amadinda, Csákányi Eszter, valamint Ferenczi György és az 1ső Pesti Rackák, a társulat tagjai közül pedig többen színházi és verses műsorral készülnek.

Az évad bemutatói között lesz a Szvetlana Alekszijevics írásai alapján készülő Secondhand című darab Bagossy László és Kovács D. Dániel, a Jászberényi Sándor írásai alapján készülő Lélek legszebb éjszakája című előadás Polgár Csaba, Szép Ernő Patika című műve Mohácsi János, Gorkij Éjjeli menedékhelye pedig Ascher Tamás rendezésében. Für Anikó a színházban tartja lemezbemutató koncertjét, Gáspár Ildikó a hatalom természetéről szóló színművet állít színpadra a stúdióban, Bodó Viktor leendő munkáját pedig 2019. szeptember végén mutatják be. Elindítják az ÖrkényKÖZ elnevezésű programot, amely a közönségnek és a színházi alkotóknak kíván teret nyújtani a közös gondolkodásra, és elkészült az új, interaktív online műsorfüzet is.

Reklám