Egyéves eltiltást kapott az UEFA-tól a Rubin Kazany

Túl sokat költöttek

Sport
  • 2018.10.19. - 02:19

Az orosz élvonalban szereplő Rubin Kazany labdarúgócsapatát egy évre eltiltotta az európai kupaindulástól az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA). A büntetés akkor lép életbe, ha az orosz klub a következő két idény során kiharcolja a részvételt a Bajnokok Ligájában vagy az Európa Ligában.

A szankciót annak nyomán hozta meg az UEFA, hogy a Rubin Kazany megsértette a pénzügyi fair play szabályt. Ezzel az európai szövetség a gazdag klubtulajdonosok korlátlan költekezését akarja megakadályozni. Az alapelv az, hogy a klubok kevesebbet fordíthatnak játékosvásárlásokra, bérekre, mint amennyit megtermelnek. Az orosz klub azzal védekezik, hogy az UEFA-vizsgálat hatására jelentősen csökkentette a kiadásait, ezért fellebbezni fog.
Reklám