Egyedül, gyalog érte el a Déli-sarkot egy lengyel nő

Krónika
  • 2017.01.26. - 01:12

Segítség nélkül, egyedül jutott el tegnap a Déli-sarkra az első lengyel nő, Malgorzata Wojtaczka hatvankilenc nap alatt tette meg az ezerháromszáz kilométeres utat, amelyen száz kilogrammos, felszereléssel és élelemmel megpakolt szánt húzott maga után.

Malgorzata-Wojtaczka
(Forrás: wyborcza.pl)

A Herkules-öböltől indult, a Weddell-teger mentén lévő Ronne-selfjég délkeleti csücskéből, és naponta átlagosan húsz kilométert tett meg. Az ötvenegy éves wroclawi nőnek hurrikánokkal, hóeséssel, mínusz ötven Celsius-fok körüli hideggel és erős szelekkel kellett dacolnia. Világszerte alig néhány nő van, aki egyedül, segítség nélkül érte el a Föld legdélebbi pontját. Elsőként a francia Laurence de la Ferriere-nek sikerült, húsz esztendeje.

Reklám