Doppingrazzia okozott nagy meglepetést a seefeldi északisí-világbajnokságon, ahol az osztrák Max Hauke és Dominik Baldauf mellett még három sífutót vettek őrizetbe.
A legismertebb közülük a kazah Alekszej Poltoranyin, aki pályafutása során négy olimpián vett részt, a 2013-as világbajnokságon pedig bronzérmet nyert csapatsprintben és a klasszikus stílusú 50 kilométeres versenyben. Szintén letartóztatták Mark Schmidtet, a német bűnözői csoport központi figurájának tartott erfurti sportorvost, aki a gyanú szerint társaival évek óta a vérdoppinghoz szükséges szerekkel és eszközökkel látta el a versenyzőket. A rendőrség szerint több sportág is érintett lehet a mostani doppingbotrányban, mert futballisták, úszók, kerékpárosok, kézilabdázók és atléták is jártak a doktorhoz. Mindezek után a női sífutóváltók 4×5 kilométeren küzdöttek az érmekért, s meglepetésre a svédek nyertek a címvédő norvégok előtt. Az Ebba Andersson, Frida Karlsson, Charlotte Kalla, Stina Nilsson összeállítású négyes sikerével megszakította a norvégok sorozatát, akik az elmúlt négy vb-n megnyerték ezt a számot, ahogy tavaly az olimpián is, ráadásul mindannyiszor éppen a svédek előtt.



