Átadták a Barcsay-díjakat

Kiállítás Szentendrén

Kultúra
  • 2019.01.07. - 04:01

Hajgató Terézia, Jánosi Kata és Tóth Annamária Rita festőművészek vehették át a 2018. évi Barcsay-díjakat a szentendrei MANK Galériában. Mindhárman a közelmúltban szereztek diplomát a Magyar Képzőművészeti Egyetemen.

 Mint Tardy-Molnár Anna, a MANK ügyvezető igazgatója fogalmazott, a MANK célkitűzése, hogy mind több fiatal alkotónak teremtsen lehetőséget a bemutatkozásra. Az igazgató felidézte, hogy Barcsay Jenő (1900-1988) a szentendrei festészeti hagyomány egyik legmeghatározóbb alakja volt, akit mesterének tekint és tekintett többek között Balogh László, Deim Pál és Konok Tamás is. Barcsay Jenő a 20. századi magyar művészet egyik legfontosabb alakja, aki meghatározta a háború utáni magyar művészet arculatát, végakaratában maga rendelkezett a nevét viselő díj, illetve tanulmányi jutalom létrehozásáról. A díjátadó ünnepséget hagyományosan Barcsay Jenő születésnapjához, január 14-hez közeli időpontban rendezik meg. A kiállítás kurátora Bereznai Péter festőművész, a tárlat január 20-ig látható.

Reklám