Többféle tervet terjesztettek a FIFA vezető testülete elé a világbajnokság átalakításával kapcsolatban. Gianni Infantino elnök (képünkön) bejelentése szerint maradhat harminckét csapatos a torna, létszámemelés esetén viszont negyven vagy akár negyvennyolc válogatott részvételére is van esély.

Ötlete szerint 48 együttes kezdené a világbajnokságot, amelynek első fázisa a 32 csapatot érintő pótselejtező lenne, és ennek 16 vesztese azonnal hazautazna, a továbbjutók pedig csatlakoznának a 16 kiemelthez. Amennyiben 40 csapat alkotná a mezőnyt, nyolc ötös vagy tíz négyes csoportban mérkőznének. A FIFA-tanács januárban dönt a kérdésről. A létszámemelésre először 2026-ban kerülhetne sor.



