Az Európa-bajnoki selejtezőkre készülő férfi röplabda-válogatott célja a továbbjutás, ehhez Svájcot és Macedóniát kell legyőznie.
Tanase Bogdan, a válogatott román szövetségi kapitánya a kazincbarcikai sajtótájékoztatón elmondta: a magyar csoportban Ukrajna vezet 12 ponttal, a macedónoknak 6, a svájciaknak 4, Magyarországnak 3 pontja van. A magyar csapat az ukránokkal már mind a két meccset lejátszotta, a svájciak elleni összecsapást február 5-én Kazincbarcikán rendezik, majd Macedóniában szerepel a válogatott. A szövetségi kapitány szólt arról is, hogy a svájciakat idegenben, nehéz mérkőzésen már legyőzte a magyar csapat. A játékosok jó kondícióban vannak, nagyon motiváltak, és ez jó előjele az eredményes összecsapásnak – tette hozzá Bogdan.



