A legjobb magyar, Kreiss Fanni a negyeddöntőben búcsúzott a női tőrözők egyéni viadalában a grúziai vívó Európa-bajnokságon, Tbilisziben.
Kreiss a főtáblán izraeli és lengyel ellenfél legyőzésével jutott a legjobb nyolc közé, ahol a csapatban világbajnoki ezüstérmes, francia Ysaora Thibus 15–9-re megverte. A fegyvernem további három magyarja közül Mohamed Aida a 16, míg Knapek Edina és Lupkovics Dóra a 32 között szenvedett vereséget. A férfi párbajtőrözők egyéni küzdelmeiben Rédli András a nyolcaddöntőben, Somfai Péter a 32 között, míg Siklósi Gergely és Bányai Zsombor a 64-es főtábla első fordulójában veszített. A viadal szerdán a férfi tőr és a női kard csapatversenyeivel folytatódik.



