A Nemzeti Adó-és Vámhivatal egyik legtapasztaltabb dolgozóját lepték meg az irodájában a múlt héten a Központi Nyomozó Főügyészség munkatársai – tudta meg a Blikk. Ahogy lapunk is megírta, a NAV Közép-magyarországi Bűnügyi Igazgatóságának egyik osztályvezetőjét múlt csütörtökön bilincsben vitték el a szervezet óbudai épületéből.
A Fővárosi Nyomozó Főügyészség ügyészei – együttműködve a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Bűnügyi Főigazgatóságával – több helyszínen, összehangolt akciót hajtottak végre, és összesen öt embert hallgattak ki. A Blikk információi szerint az érintett az úgynevezett VIP-adósokkal foglalkozott, hozzá tartozott ugyanis a kiemelt ügyek osztálya. Ez a csoport az ötszázmillió forint fölötti tartozást felhalmozó ügyfelek cégpapírjait vizsgálja. A hivatali vesztegetés elfogadásával gyanúsított főosztályvezetőt kihallgatták, ám a többi gyanúsítotthoz hasonlóan szabadlábon védekezhet. Ha bűnösnek találják, nyolc év börtönt is kaphat.