Vona keresztfia kilépett a Jobbikból

Szotyori-Lázár Zoltán sok-sok bátorságot kíván ahhoz, hogy véget vessenek a szervezetre rátelepedő, élettapasztalat nélküli, következményeket megúszó emberek túlhatalmának

Belföld
  • 2018.12.09. - 16:36

Szotyori-Lázár Zoltán szolnoki képviselő lemondott minden tisztségéről és kilpett a jobikból -jelentette be a közösségi oldalán.

Hosszas töprengést követően úgy határoztam, - kezdi Fcebook-posztját -  hogy 2019. január 1-el lemondok minden, Jobbikban betöltött tisztségemről, így a szolnoki szervezet elnöki posztjáról is, illetve visszaadom Szolnok Megyei Jogú Város közgyűlésében betöltött önkormányzati képviselői mandátumomat is a jobbikos közösségnek.

Döntésének hátterével kapcsolatban elmondása szerint semmiféle szenzációs történés, vagy hirtelen megvilágosodás nem húzódik a háttérben - olvasható az origón. A Jobbik válságának kellős közepén a baloldallal való együttműködésről szóló programtervvel előálló politikus posztjában kifejtette, hogy továbbra is az ellenzéki összefogás pártján áll. Meggyőződésem szerint a Jobbik előtt álló legfontosabb feladat az, hogy ennek az ellenzéki összefogásnak az élére álljon, de megőrizve saját nemzeti és keresztény-konzervatív karakterét - írta a szolnoki politikus. 

Szotyori-Lázár Zoltán sok-sok bátorságot kíván ahhoz, hogy véget vessenek a szervezetre rátelepedő, élettapasztalat nélküli, következményeket megúszó emberek túlhatalmának.

Hogy mit és kit értett a szervezetre rátelepedő, élettapasztalat nélküli, következményeket megúszó embereken, az nem derült ki a bejegyzéséből. Az mindenesetre tény, hogy Szotyori-Lázár Zoltán kilépésével a néppártosodás egyik kulcsfigurája, Vona Gábor bizalmasa, családi barátja is a távozás mezejére lépett -írja az origo. 

 

Reklám