Balog Zoltán szerint a huszonegyedik század varázsszavának tekintett hálózatépítés mellett szükség van az igazi, személyes találkozásokra is - az emberi erőforrások minisztere Kolozsváron beszélt erről szombat délután a Kultivál kárpát-medencei kulturális ifjúsági fesztivál zárógáláján.
A Kolozsvár Európa ifjúsági fővárosa programsorozatba illeszkedő fesztivál hat régió – Erdély, Felvidék, Kárpátalja, Muravidék, Vajdaság és Magyarország – fia-tal művészeit gyűjtötte össze. „Fontos, hogy legyenek ilyen fesztiválok, hogy legyenek multiplikátorok, akik hazaviszik a tapasztalatot, és otthon továbbadják” - jelentette ki Balog Zoltán. A miniszter a fiatalok elvándorlására is kitért beszédében. „Európában nem sok értelme van az ellen beszélni, hogy a fiatalok külföldön próbáljanak szerencsét. Ehelyett azokat a feltételeket kell megteremteni, amelyek hazahozzák őket. Az itthon maradóknak pedig olyan életlehetőségeket kell kínálni, amelyek által jobb életük lehet, mint a szüleik generációjának” – jelentette ki Balog Zoltán. Széman Péter, az Erdélyi Magyar Közművelődési Egyesület elnöke bejelentette, a fesztivál 2016-os megrendezéséért Kolozsvár és Muravidék versenyez.



