Kiemelkedően sok, összesen 216 logó és szlogen érkezett a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) logó- és szlogenpályázatára, ezért a szakmai zsűri úgy döntött: nem hirdet győztest, hanem az öt legmagasabb pontszámot elérő pályázó bevonásával alakítja ki Magyarország turisztikai országmárkáját – tájékoztatta lapunkat az ügynökség.
Hozzátette: az országmárka fontossága a globalizáció miatt megnövekedett versenyben felértékelődött, nagy a verseny a befektetők, turisták, az ország termékeit fogyasztók, a média, a magasan kvalifikált külföldi munkaerő vagy más országok kormányainak figyelméért, és ebben a versenyben egy pozitív országmárka meghatározó versenyelőnnyé válhat. A szakmai zsűri az Artificial Group, a Graphasel, Balás Benedek, Kiss Zsombor és Prell Norbert munkáját emelte ki. A szakmai szervezetek által javasolt alkotók mellett ők kapnak meghívást a pályázat következő szakaszára.



