Verik a magyar játékosokat hazai pályán, a Kopaszi-gáton

Tenisz

Sport
  • 2018.04.25. - 02:02

Enervált, gyenge játékkal meglepetésre Fucsovics Márton kiesett az első fordulóban a budapesti 501 ezer euró (156 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán a Kopaszi-gáton.

A világranglistán karriercsúccsal 59. magyar játékos a selejtezőből érkező német Yannick Madennel mérkőzött. Az ATP-rangsor 134. helyezettje a hétvégén kikapott ugyan a kvalifikáció második körében, ám szerencsés vesztesként mégis főtáblára jutott, mivel a szerb Györe László vállsérülés miatt visszalépett a versenytől. Fucsovics gyenge kezdés után 6:4-re megnyerte az első játszmát, utána azonban sokat hibázva 6:3, 6:2-re veszített. A salakon harmadik tornáján is a nyitókörben búcsúzó Fucsovics Márton a borítás okozta nehézségekről beszélt a vereség után: „A salakos szezon mindig nehezen kezdődik nekem. Nem éreztem a játékot, a pályát, a labdát, nem tudtam az agresszív támadójátékomat ráerőltetni az ellenfelemre, aki okosan játszott.” A néhány száz szurkoló bízott abban, hogy Balázs Attila (163.) javíthat az ugyancsak selejtezőből érkező olasz Matteo Berettini (104.) ellen, mert az elveszített első szett után 6:3-mal kiegyenlített. A döntő játszmában kiharcolta a rövidítést, melyben Berrettini rontott kevesebbet, így ő jutott a nyolcaddöntőbe. A 18 éves Piros Zsombor (453.) a rutinos Mihail Juzsnijjal mérkőzött. Az orosz játékos az első szett megnyerése után 5:3-ra vezetett, amikor a mérkőzésvezető sötétedés miatt félbeszakította a játszmát.

Reklám