Vegyesen teljesítettek a vezető részvények

Javuló kilátások

Gazdaság
  • 2019.03.04. - 03:03

Növekvő forgalom mellett csökkent a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe a múlt héten, a BUX 40 170,66 ponton zárt pénteken, 1,58 százalékkal alacsonyabban az előző hetinél.

A részvénypiac heti forgalma 59,6 milliárd forint volt az előző heti 49,6 milliárd forint után, a vezető részvények vegyesen teljesítettek, a Magyar Telekom és az OTP erősödött, a Mol és a Richter gyengült. Az Equilor Befektetési Zrt. MTI-hez eljuttatott heti tőzsdei elemzésében felidézte, hogy a Standard & Poor’s után a Fitch Ratings is egy fokozattal javította Magyarország hosszú távú, szuverén adósosztályzatát, az új besorolás BBB, stabil kilátással. Az Equilor rámutat arra, hogy a további felminősítéshez meg kell őrizni a GDP-arányos államadósság csökkenő tendenciáját, illetve az üzleti környezet további javulására is szükség lenne. Kedd délután tartott kamatdöntő ülést a Magyar Nemzeti Bank. A várakozásoknak megfelelően ezúttal sem változtak a monetáris kondíciók, a megjelent közlemény sem tartalmazott új üzenetet. Ugyancsak kedden az Országgyűlés gazdasági bizottsága újabb hat évre bizalmat szavazott a jegybankelnöknek, és Áder János köztársasági elnök pénteken hivatalosan is kinevezte Matolcsy Györgyöt az MNB élére.
Reklám