Befejeződött a Gyulai Várszínház 54. évada, s a produkciókat huszonnyolcezren tekintették meg – tájékoztatta az intézmény az MTI-t. Június 29. és augusztus 13. között ötvennyolc előadást, köztük három bemutatót tartottak.
A magyar fellépők mellett szlovák, román, amerikai, izraeli, svájci, brit, holland és német vendégművészek játszottak, s számos program ingyenes volt. Az időjárás miatt csak egyetlen bábelőadás maradt el. A tervek szerint a teátrum idei két saját produkcióját, Shakespeare Szentivánéji álom és Vörösmarty Mihály Csongor és Tünde című művét az ősztől Budapesten játsszák majd.



