Széles körű társadalmi egyeztetés eredményeként több mint ötszáz javaslat érkezett a Városliget parkjának fejlesztésére – közölte tegnap Persányi Miklós.
A szakember emlékeztetett arra, hogy augusztusi hivatalba lépése óta nagy hangsúlyt fektet a nyilvánosság szakszerű és alapos tájékoztatására, így elindulhatott a széles körű társadalmi párbeszéd a Városliget használatában érintett csoportok álláspontjának megismerésére. A cél egy minél többeknek tetsző, minél több igényt kiszolgálni képes park megteremése volt. A miniszteri biztos ennek jegyében hirdette meg a Liget Park Fórumokat, amelyekből szeptember és december között négyet tartottak. Az egyeztetéseken egyfelől a fórumokra meghívott száznegyvennégy szervezet, intézmény, parkhasználó közösség képviselőit kérték fel fejlesztéssel kapcsolatos álláspontjuk kifejtésére, másfelől a tájépítészeti pályázaton nyertes Garten Studio 60 nevű szervezet részvételével tizenhat alkalommal tartottak tematikus megbeszéléseket. A javaslatok döntő része a park családbarát rehabilitációjáról szól.



