Varga Mihály: Újabb szintre lépett a magyar-kazah együttműködés

„Magyarország stabil gazdasági környezetet, képzett munkaerőt, kiváló logisztikai elhelyezkedést kínál a kazah vállalatok számára”

Gazdaság
  • 2018.02.28. - 13:49

Újabb szintre lépett a magyar-kazah együttműködés, a két ország közötti stratégiai partnerség lehetőséget teremt a gazdasági kihívások megvitatására - jelentette ki Varga Mihály a Magyar-Kazah Stratégiai Tanács ülésén. 

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közleménye szerint az ülésen a nemzetgazdasági miniszter hangsúlyozta, hogy Magyarország stabil gazdasági környezetet, képzett munkaerőt, kiváló logisztikai elhelyezkedést kínál a kazah vállalatok számára.

Varga Mihály kifejtette, Magyarország tőkevonzó-képességét erősíti, hogy a tavalyi évtől a társasági nyereségadó kulcsa 9 százalékra csökkent, amely a legalacsonyabbnak számít uniós összevetésben. Ez ösztönzően hat nemcsak az újonnan érkező cégek beruházási döntéseire, hanem az országban működő vállalatok jövőbeli kapacitásbővítéseire is

A tárcavezető szólt arról is, hogy a kétoldalú áruforgalom bővülése tavaly folytatódott, több mint 2,7-szeresére emelkedett 2017. január-november között éves összevetésben. 

Varga Mihály a magyar-kazah együttműködés sikeres területei közül kiemelte a közvetlen légi járat elindítását és az Asztanai EXPO-n a magyar részvételt. 

A magyar-kazah viszony meghatározó eleme Kazahsztán részvétele a Stipendium Hungaricum programban, amelynek keretében a 2017/2018-as tanévtől kezdve évente 200 kazah hallgató kezdheti meg az alap- és a mesterképzést, valamint doktori tanulmányait a magyar felsőoktatásban - mondta Varga Mihály.

Reklám