Van miért törleszteniük a veszprémieknek a lengyel Kielce otthonában

Kézilabda

Sport
  • 2017.10.14. - 02:07

A Bajnokok Ligája csoportkörében három csapatunk is pályára lép. A Ferencváros női csapata ma (18 óra, tv: Sport1) Dabason fogadja a norvég bajnok Larvikot.

A sérülése után visszatért Szucsánszki Zita a FradiMédiának elmondta: „Napról napra javul az állapotom. Fájdalmaim vannak, és lesznek is valószínűleg, úgyhogy ezzel most már együtt kell élnem. A Larvik annyiban meglepetést okozhat nekünk, hogy nem nagyon ismerjük. Láttuk a Thüringer HC elleni meccsét, amelyet 31–27-re elveszített, illetve azokat, amelyeket a bajnokságban játszott.” – vélekedett a Ferencváros irányítója. A Győr két pontért utazott a Franciaországba, ellenfele a Brest Bretagne az első BL-csoportmeccsén idegenben fej-fej melletti szoros csatában kapott ki a Rosztovtól, így bizonyára nagy erőkkel készül a címvédő magyar csapat elleni vasárnapi meccsre (15 óra, Sport1). A Veszprém a Kielce csapatával mérkőzik vasárnap este (19 óra, Sport 1), első alkalommal találkozik a két csapat azóta, hogy a 2016-os BL-döntőben a lengyelek kilencgólos hátrányt ledolgozva megnyerték a trófeát. A magyar bajnokcsapatban nem játszhat Nagy László, aki ujjtörése miatt még legalább egy hónapig nem léphet pályára. A magyar válogatott jobbátlövő, akinek helyén Helyén Ancsin Gábor vár bevetésre, a klub honlapján elmondta, Lengyelországban is győzni szeretnének, de a múlt heti Kielce–Flensburg mérkőzésen (25–25) látottakból kiindulva nagyon kemény csata vár rájuk.
Reklám