Megérkezett tegnap hajnalban a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) a Szojuz-TMA–17M jelű orosz űrhajó, amely a bázis váltószemélyzetét szállította.

Az orosz Oleg Kononyenko veterán kozmonautából, mint parancsnokból, a japán Kimija Jui űrhajósból és az amerikai Kjell Lindgren asztronautából álló nemzetközi legénység csaknem két hónapos késéssel érkezett meg az ISS-re, miután a Progressz teherűrhajó májusi kudarca után a bázis tudományos programját át kellett szervezni. A Szojuz rendben összekapcsolódott az űrállomással, az újonnan érkezett csoport a tervek szerint decemberben tér vissza a Földre.



