Űrrandevú

Megérkezett a váltószemélyzet, ismét hatan élnek a nemzetközi űrállomáson

Krónika
  • 2015.07.23. - 23:32

Megérkezett tegnap hajnalban a Nemzetközi Űrállomáshoz (ISS) a Szojuz-TMA–17M jelű orosz űrhajó, amely a bázis váltószemélyzetét szállította.

Szojuz
(Fotó: REUTERS/Shamil Zhumatov)

Az orosz Oleg Kononyenko veterán kozmonautából, mint parancsnokból, a japán Kimija Jui űrhajósból és az amerikai Kjell Lindgren asztronautából álló nemzetközi legénység csaknem két hónapos késéssel érkezett meg az ISS-re, miután a Progressz teherűrhajó májusi kudarca után a bázis tudományos programját át kellett szervezni. A Szojuz rendben összekapcsolódott az űrállomással, az újonnan érkezett csoport a tervek szerint decemberben tér vissza a Földre.

Reklám