Megsebesült egy robbantásban az orosz Zvezda és az NTV televízió két-két munkatársa, valamint öt orosz katona Szíriában - közölte hétfő este az orosz védelmi minisztérium.
A televíziósok Deir ez-Zór egyik lakónegyedében forgattak, amikor terroristák távirányítású bombát robbantottak a közelükben. A moszkvai védelmi tárca szerint az elszenvedett sebesülések nem életveszélyesek.
Az Zvezda katonai tévécsatornától Konsztanyin Hudolejev és Dmitrij Sztarodubszkij, a Gazprom Media tulajdonában lévő NTV-től Ilja Usenyin és Tyimur Voroncov, a hadseregtől pedig öt tűzszerész szenvedett sérüléseket.
A sebesülteket Deir-ez-Zórból a hmejmími orosz légi támaszpontra evakuálták, ahol orvosi ellátásban részesültek.
Aszad: A háború nem ért még véget
A háború nem ér véget a kelet-szíriai Deir-ez-Zór tartománynak az Iszlám Állam terrorszervezettől való megtisztításával - jelentette ki kedden a szíriai elnök, utalva arra, hogy a kormányerők és szövetségeseik következő célpontja a Washington támogatását élvező és Szíria területének több mint negyedét ellenőrző ernyőszervezet lehet.
Bassár el-Aszad úgy fogalmazott, hogy a háborút azok ellen vívják, akiknek "államok megosztása és meggyengítése" a célja. Közölte azt is, hogy a terrorszervezetek elleni győzelmek meghiúsították az ország "szétdarabolására" vonatkozó terveket és a "terroristák céljait".
A szíriai elnök az iráni legfelsőbb politikai és vallási vezető, Ali Hamenei ajatolláh külügyi tanácsadójával, Ali Akbar Velajatival folytatott találkozóján nyilatkozott így.
A szíriai államfő hozzátette: a harcok addig folytatódnak, amíg újra megteremtik a biztonságot és stabilitást minden szíriai területen.
A Reuters hírügynökség meglátása szerint Aszad kijelentéseivel arra utalhat, hogy az Oroszország, Irán és a libanoni Hezbollah síita szélsőséges szervezet támogatta kormányerők az Egyesült Államok támogatását élvező, kurd többségű Szíriai Demokratikus Erők (SDF) ellen vonulhatnak, miután végeztek az Iszlám Állam elleni harccal Deir-ez-Zór tartományban.



