Újra kikerült a 25 évvel ezelőtt avatott emléktábla a Szatmár megyei Sződemeteren (Sauca) annak a kúriának a falára, amelyben 225 évvel ezelőtt Kölcsey Ferenc, a Himnusz szerzője született – tájékoztatta csütörtökön az MTI-t Muzsnay Árpád, a Erdélyi Magyar Kulturális Egyesület (EMKE) partiumi alelnöke, a Kölcsey-kultusz Szatmár megyei ápolója.

Újra kikerült az emléktábla Kölcsey Ferenc szülőházáraA Szatmár megyei Sződemeteren kétszázhuszonöt évvel ezelőtt szü...
Posted by Magyar Hírlap on 2015. augusztus 8.



