Újabb római romokat leltek meg Környén

Kultúra
  • 2016.07.30. - 00:24

Megtalálták a római erőd, Quirinium kapujának másik tornyát is Környén, a plébánia udvarán – tájékoztatta Szabó Ádám, az ásatást vezető régész tegnap a távirati irodát.

A Magyar Nemzeti Múzeum főmunkatársa elmondta, hogy célzottan kerestek, ugyanis 2013-ban már előkerült az építmény párja. Ezek fogták közre az erőd kapuját. Az építés ideje 360 körülire tehető, ezt az előkerült pénzérmék is alátámasztják, a falak pedig még 907-ben, a bánhidai csata idején is álltak a Gesta Hungarorum szerint. A területen a harmincas évek óta folytatnak kutatásokat, egybefüggő ásatás azonban nem végezhető, mert a település ráépült a romokra. A kutatások szerint a Pannóniában épült tíz, úgynevezett belsőerőd közül a környei a legnagyobb, a falak több mint kilencvenezer négyzetméternyi teret fogtak közre.
Reklám