Már a második, a bevándolrókat a görög Leszbosz szigetéről a török Dikili kikötőjébe visszaszállító hajó érkezett meg pénteken az Ankara és az Európai Unió közötti, a migránsáradat megfékezését célzó megállapodás keretében. Közben Berlin arról számolt be: a nyugat-balkáni migrációs útvonal lezárásának tulajdonítható, hogy kétharmadával csökkent az országba érkező menedékkérők száma.
Újabb csoport érkezett Törökországba

Takarékossági okokból Horvátország bezárja a bródi (Slavonski Brod) befogadóállomást, miután a nyugat-balkáni útvonal lezárása óta nem érkezett több illegális bevándorló az országba. Az ötezer fő befogadására alkalmas tranzitközpontot még októberben állították fel. Jelenleg 96 közel-keleti bevándorló tartózkodik Bródban, őket az ország más területein lévő menekültközpontokba helyezik át. A magyar-szerb zöldhatár tavaly szeptemberi lezárása óta Horvátországban 658 ezer illegális bevándorlót vettek nyilvántartásba. belügyminisztérium adatai szerint közülük 2016-ban eddig 162-en nyújtottak be menedékjogi kérelmet.



