A román energiaszabályozó hatóság jóváhagyta az Európai Unió által támogatott bolgár–román–magyar–osztrák (BRUA) gázvezeték román–magyar szakaszára a kapacitáslekötési eljárást – közölte tegnap a román hatóság.
Az eljárást július végén kell meghirdetni a korábban megszabott ütemterv szerint. Magyar részről a projektben részt vevő FGSZ Zrt. július 21-én jelezte, hogy tárgyalásokat folytatott a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatallal a BRUA-projekt gazdasági stabilitásával és megvalósíthatóságával kapcsolatban, majd miután azok nem jártak sikerrel, azt állapította meg, hogy Romániából Magyarország irányába lehetne gázt szállítani, amely Szlovákia, Szerbia, Ukrajna és Horvátország irányába exportálható. A Transgaz a magyar fél döntése nyomán kijelentette, nem befolyásolja kedvezőtlenül a BRUA megépítésének első szakaszát. Az új vezeték célja, hogy növelje az unió energetikai biztonságát.



