Új sportlétesítményt adnak át Kispesten

Legendás névadók

Sport
  • 2018.11.22. - 01:02

Ma avatja fel Orbán Viktor miniszterelnök a Budapest Honvéd FC–Magyar Futball Akadémia Utánpótlásközpontját. A létesítményben öt füves és két műfüves pálya mellett műfüves kispályákat, konditermet és erdei futópályát is kialakítottak.

A klub honlapjának tájékoztatása szerint a hét, szabvány méretű pályát a Bp. Honvéd korábbi legendáiról nevezi el, így Puskás Ferencről, Budai II Lászlóról, Détári Lajosról, Kozma Mihályról, Bozsik Józsefről, Tichy Lajosról és Kocsis Sándorról. (Akad köztük telitalálat, de Komora Imre és Sipos Ferenc neve nagyon hiányzik a sorból.) Az utánpótlásközpontba a Temesvár utca irányából lehet bejutni, a klub információja szerint a bejáratig vezető sétány Bozsik József nevét viseli. Az utcanévtáblával már ma is lehet találkozni, az egyesület mindent megtesz azért, hogy hamarosan hivatalosan is a 101-szeres válogatott legenda nevét viselje a sétány.
Reklám