A Kreml új washingtoni orosz nagykövetet nevezett ki Anatolij Antonov eddigi külügyminiszter-helyettes személyében. A moszkvai amerikai külképviselet pedig bejelentette, hogy szünetelteti a nem bevándorlási vízumok kiadását. Dél-Korea hadgyakorlatot tart Washingtonnal közösen.
Az Egyesült Államok moszkvai nagykövetsége bejelentette, hogy felfüggeszti Oroszországban a nem bevándorlási vízumok kiadását az amerikai külképviseleteken.
„Ezek a döntések amerikai szerzői újabb kísérletet tettek arra, hogy az orosz állampolgárok körében elégedetlenséget szítsanak az orosz kormánnyal szemben. Ez jól ismert logika, ez azok logikája, aki a színes forradalmakat szervezik” – mondta Szergej Lavrov orosz külügyminiszter. Ugyanakkor hozzáfűzte, hogy az orosz fél nem kívánja az amerikai állampolgárokra „önteni a haragját”.
Szintén hétfőn kezdődött meg Dél-Koreában az Ulchi Freedom Guardian fedőnevű, éves rendszerességgel megtartott amerikai–dél-koreai hadgyakorlat. A nagyrészt számítógépes szimulációkat magában foglaló eseményen ötvenezer dél-koreai és harmincezer amerikai katona vesz részt, de még éles lövészetre sem kerül sor. A gyakorlatot Észak-Korea az ország megszállása főpróbájának tekinti, és előidézheti, hogy „ellenőrizhetetlen szakaszba kerül a nukleáris háború”. Mun Dzse In dél-koreai államfő hangoztatta, „Észak-Koreának meg kell értenie, hogy újra és újra megismételt provokációi miatt kell megtartani az amerikai–dél-koreai védelmi gyakorlatokat”.



