Tüzet nyitott a török hadsereg a Népvédelmi Egységek (YPG) nevű kurd milícia egyik konvojára az északnyugat-szíriai Afrín térségében; Ankara szerint a járművek harcosokat és fegyvereket szállítottak, a kurdok viszont azt állítják, hogy a konvojban civilek szállítottak élelmiszert és gyógyszereket.
A török hadsereg pénteki közleménye szerint az YPG egy 30-40 járműből álló konvojára nyitottak tüzet. A járműveken Ankara szerint "terroristák" utaztak, akik fegyvereket és lőszereket is szállítottak. "Mint mindig, most is fokozottak ügyeltünk arra, hogy civileknek ne essen bántódása a műveletben" - emelték ki a közleményben.
Ezzel szemben az YPG afríni szóvivője azt közölte, hogy több száz civil utazott a konvojjal. A hadsereg támadása következtében néhány jármű kigyulladt, egy utas meghalt és tízen megsebesültek. A szóvivő elmondása szerint a konvojban utazó civilek szolidaritásból szállítottak élelmiszersegélyt és gyógyszereket az afríni lakosságnak. A konvoj csütörtökön késő este meg is érkezett Afrín városba.
Ankara január végén indított offenzívát a török határ mentén fekvő szíriai Afrín térségben a Népvédelmi Egységek kurd milícia ellen, amelyet terrorszervezetnek és nemzetbiztonsági fenyegetésnek tart.
A Human Rights Watch (HRW) nemzetközi jogvédő szervezet három olyan afríni támadás körülményeit vizsgálta meg, amelyben a török hadsereg szerinte nem fordított kellő figyelmet a civil lakosság védelmére. A vizsgálat alapján a HRW arra a következtetésre jutott, hogy Afrín térségében a török offenzíva miatt a civilek otthonaik elhagyására kényszerülhetnek, sőt akár az életük is veszélybe kerülhet.



