Trump „rendkívül kemény” szankciókkal fenyegeti Észak-Koreát

Az Egyesült Államok elnöke péntek délután ismerteti a szankciók részleteit

Külföld
  • 2018.02.23. - 16:14

Donald Trump várhatóan újabb, rendkívül keménynek mondott szankciókat jelent be Észak-Korea ellen a konzervatív mozgalom (CPAC) konferenciáján pénteken - jelentette be a republikánusokhoz közelálló Fox televízió. 

"Bejelentem, hogy a valaha volt legszélesebb körű szankciókat hozzuk az észak-koreai rezsim ellen" - idézett az elnök előre elkészített beszédéből a Fox. 
A televízió információi szerint Donald Trump várhatóan bejelenti, hogy a pénzügyminisztérium "az Észak-Koreát segítő 56 hajózási társaság és kereskedelmi vállalat elleni szankciókkal tovább csökkenti a rezsim bevételeit és fűtőanyagimportját, amivel finanszírozza és folytatja atomfegyver-programját". 
Az AP amerikai hírügynökség ugyancsak megerősítette a Fox által kiszivárogtatott információkat.

Reklám