A The New York Times szerint Donald Trump elnök maradásra kérte a Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) igazgatóját, James Comey-t.

Amikor azonban január elején Comey egy hírszerzői tájékoztató alkalmával a New York-i Trump-toronyban járt, az akkor még beiktatás előtt álló elnök - a találkozón résztvevők szerint - reményét fejezte ki az igazgatónak, hogy a posztján marad. A múlt szerdán pedig maga Comey közölte munkatársaival a hírt: marad az igazgatói székben. Az amerikai szövetségi törvények értelmében a Szövetségi Nyomozó Iroda igazgatóját tíz évre nevezik ki, hogy megbízatása több kormányzati cikluson is átíveljen, így teremtve meg a politikai függetlenség lehetőségét. James Comey-t - aki George W. Bush elnöksége idején az igazságügyi minisztérium munkatársa volt - Barack Obama nevezte ki, 2013-ban az FBI élére.
A The New York Times információit sem a Fehér Ház, sem a Szövetségi Nyomozó Iroda nem kívánta kommentálni.



