Az úszó országos bajnokság harmadik napján Hosszú Katinka (képünkön) nagy fölénnyel nyerte a 400 vegyest, majd 100 gyorson is első lett a vb-szintet elérő Verrasztó Evelyn előtt, s 100 m háton is a leggyorsabb volt.

A férfi 400 m vegyest Gyurta Gergely nyerte, így ebben a számban is indulhat a budapesti világbajnokságon.



