A túlórapénzek hon- és rendvédelemben való kifizethetőségének meghosszabbításáról, a II. Rákóczi Ferenc-emlékévről, valamint a hallgatói normatíva emeléséről is döntött tegnapi ülésén az Országgyűlés.
Az Országgyűlés módosította a civil szervezetekre vonatkozó jogszabályt is annak érdekében, hogy a jelenleginél több egyesület és alapítvány kaphasson egyedi miniszteri támogatást. Változás lesz, hogy a nekik járó állami támogatás mértéke az általuk gyűjtött adományok értékének öt százalékáról tíz százalékra emelkedik.
A képviselők döntöttek továbbá arról, hogy a 2019-es évet II. Rákóczi Ferenc-emlékévvé nyilvánítják az erdélyi fejedelem megválasztásának 315. évfordulója alkalmából. Vejkey Imre, a KDNP frakcióvezető-helyettese tájékoztatóján hangsúlyozta, történelmi jelentőségű a döntés, és az emlékév hozzásegít, hogy öntudatos, büszke magyar polgárok legyünk. A Ház döntése nyomán egységesen kezelhető oktatási nyilvántartás jöhet létre, aminek célja, hogy az emberek oktatási életútja a jelenlegi széttagolt nyilvántartási rendszer helyett egységesen is nyomon követhető legyen az általános iskolától a felsőoktatásig, a nyelvvizsgákig. Egy további döntés eredményeképpen már jövőre emelkedik a hallgatói normatíva, egy diák után az évenkénti száztizenkilencezer forintról csaknem százhuszonkilencezer forintra. Ezenkívül jövőre bővülhet a doktori képzésben részt vevők száma.



