A kiépített gázhálózattal rendelkező településeken fával és szénnel fűtők is megkapják a téli rezsicsökkentést – döntött tegnapi ülésén a kormány.
A cél, hogy azokhoz a családokhoz is megérkezzen a téli rezsicsökkentés, akik olyan településen élnek, ahol ugyan van kiépített gáz- vagy távhőhálózat, de az ő utcájukba, házukba valamilyen oknál fogva még nincs bekötve, ezért mással – pl. fával, szénnel – fűtenek – derült ki Kovács Zoltán sajtószóvivő közleményéből. A becslések szerint nyolcszázezer ilyen háztartás van az országban. Az érintettek a következő hetekben egészen október 15-ig bejelenthetik támogatási igényüket a helyi önkormányzatoknál. Az igényeket a Belügyminisztérium októberben összegzi és a kormány elé terjeszti, majd a szükséges pénzügyi forrást az önkormányzatok részére utalja. Az önkormányzatok fognak gondoskodni a háztartásonként 12 ezer forint értékű tüzelőanyag biztosításáról. Az igénylők a téli fűtési szezonban vehetik majd át a tüzelőanyagot. Az önkormányzatokhoz várhatóan írásban kell bejelentést tenni legkésőbb október 15-ig. Csak az kaphat támogatást, aki eddig még nem részesült a téli rezsicsökkentésben.Emellett fontos tudni, hogy a kormány korábbi döntése értelmében azok a családok is megkapják a téli rezsicsökkentést, akik olyan településen élnek, ahol nincs kiépített gáz- vagy távhőszolgáltatás. Az érintett 284 településen az önkormányzatok szeptember végig gondoskodnak arról, hogy a családok készpénz formájában megkapják a téli rezsicsökkentést.



