További adócsökkentés kell a versenyképességhez

A számvevőszéki elnök értékelése

Gazdaság
  • 2018.02.12. - 00:50

Tovább fokozható a versenyképesség, ám nagy kihívás elé állítja a szakembereket az adópolitika és a munkaerőpiac reformja, ahogyan a hatékony brüsszeli forráselosztás kérdése – vélekedett Domokos László, az Állami Számvevőszék elnöke, a Költségvetési Tanács tagja az Origo tegnapi cikkében.

Kifejtette: a tervezett adóbevételeket jócskán sikerül felülteljesíteni, ezért év közben már nem azon kell gondolkodni, hogy a költségvetésben a kormány honnan vesz el forrást a hiánycél tartása érdekében, hanem azon, hogy milyen módon osztja el a többletet. Elmondta, hogy a munkát terhelő adók már megközelítik az európai átlagot, de a környező országokhoz képest tovább kell folytatni a csökkentést. Arra is kitért, hogy a bürokráciát tovább kell csökkenteni, a versenyképesség a beruházások ösztönzésével, a munkaerőpiac és az adópolitika szabályozásával fokozható.
Reklám