Jól teljesített a Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint a hazai turizmus. A belföldi turisták száma nagyobb arányban bővült, mint a külföldieké.
A szállodák szobakihasználtsága csaknem két százalékponttal emelkedett a tavaly júniusi adatokhoz képest. Az országban működő szálláshelyek száma fél százalékkal nőtt ugyan, ám a kiadható férőhelyek száma ötszázalékos csökkenést szenvedett el. A tájékoztató kiemeli, hogy Széchenyi Pihenőkártyával a kártyatulajdonosok a kereskedelmi szálláshelyeken 4,1 százalékkal többet költöttek. Ahogy arról korábban beszámoltunk, fellendülőben van a belföldi utazási kedv. Szakértők szerint az emelkedő reálkeresetek, a háztartási adósságok leépülése és a hazai turisztikai szolgáltatások minőségi javulása mind hozzájárulnak a szegmens erősödéséhez.



