Tovább gyorsulhat az ipari termelés, a V4-ek közül hazánk az első

Négy éve töretlen növekedés

Gazdaság
  • 2018.04.07. - 00:35

A vártnak megfelelően, jól alakulnak az ipari termelés adatai: az év első két hónapjában átlagosan 5,4 százalék volt a növekedés – közölte tegnap Pomázi Gyula, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) iparstratégiáért és gazdaságszabályozásért felelős helyettes államtitkára az M1-en, a Központi Statisztikai Hivatal adataira reagálva.

Az NGM közlemény szerint hangsúlyozta, ezzel a teljesítménnyel a magyar ipar a visegrádi országok közül a legjobban teljesít. Hozzátette, 2014 óta a magyar ipar 22,4 százalékkal növekedett – Lengyelországban ez a mutató 21,4, Csehországban 22 százalék. Februárban az ipari termelés 4,1 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, a nyers és a munkanaphatástól megtisztított adatok szerint egyaránt – jelentette pénteken első becslése alapján a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Suppan Gergely, a Takarékbank elemzője kiemelte: a várakozásoknak megfelelően, lassult februárban januárral szemben az ipari termelés növekedési üteme, ami összhangban van a német és a cseh ipar februári lassulásával. Az ipari termelés idei gyorsulását az év során üzembe lépő új feldolgozóipari kapacitások is támogathatják. Az ipar élénkülése a második fél évben lehet látványosabb.
Reklám