A Bosman-szabály bevezetése óta a nyugat-európai klubok nem kérhetnek átigazolási díjat a lejárt szerződésű játékosokért, akik ráadásul oda igazolnak, ahova csak akarnak – illetve ahol fogadják őket. Idén nyáron is lejár néhány veretes múltú játékos szerződése, közülük többen is talán pályafutásuk utolsó jó szerződését köthetik.
A New York City, a Montreal Impact, a Seattle Sounders, valamint Nikolics Nemanja klubja, a Chicago Fire, valamint Sallói Dániel csapata, a Sporting Kansas City is érdeklődik iránta. A Bayernnél lejár Franck Ribéry és Arjen Robben szerződése, a francia mindenképpen maradni szeretne, a holland is hajlik rá. Lejár a szerződése Jack Wilshere-nek (Arsenal), Emre Cannak (Liverpool) és Max Meyernek (Schalke), mindhármat megtartaná a klubja, de a huszonkét éves Meyer iránt, például, a Barcelona is érdeklődik. Giorgio Chiellinit (Juventus) Angliába hívják, maradása állítólag attól is függ, hogyan erősít a Juve. Mario Balotelli nem írt még alá újabb szerződést a francia OGC Nice-nél, inkább visszatérne Olaszországba.



