A tíz legintenzívebb magyarországi hőhullám közé is bekerült az egyik idei hőségperiódius – írta az Országos Meteorológiai Szolgálat. Elemzésük szerint a jövőben egyre több és hosszabb hőhullám várható.
Az éghajlatváltozás legnyilvánvalóbb jele a szélsőségek gyakoribbá válása. A megfigyelt tendenciákkal összhangban a jövőben gyakrabban fordulnak elő extrém magas hőmérsékletű napok. Növekedhet az olyan forró időszakok száma, amikor a napi maximum-hőmérséklet a harmincöt fokot is meghaladja: a közeljövőben nyaranta legfeljebb három, az évszázad végére viszont már átlagosan akár kilenc napon is várhatók extrém hőmérsékletek. A nyári éjszakák is ritkábban hoznak majd felfrissülést, mivel a trópusi éjszakák (amikor a napi minimumhőmérséklet is 20 fok felett marad) is gyakoribbak lesznek.



