Tömeges elbocsátások lesznek a Hewlett Packard Enterprisenál

A vállalat dolgozóinak mintegy tíz százalékától válik meg még az év folyamán

Gazdaság
  • 2017.09.22. - 18:49

Alkalmazottainak mintegy tíz százalékát bocsátja el még az év vége előtt az amerikai Hewlett Packard Enterprise informatikai szolgáltató konszern. 

A Bloomberg üzleti hírügynökség és a Wall Street Journal gazdasági napilap bennfentes forrásokat idéző egybehangzó értesülése szerint a HPE ötezer alkalmazottját készül elbocsátani.
A Hewlett Packard Enterprise a Hewlett-Packard személyiszámítógép-gyártó vállalat 2015 novemberi feldarabolásával jött létre, és a céges ügyfeleknek nyújtott szolgáltatásokat vette át. A személyiszámítógép- és nyomtatógyártó üzletágat a HP Inc. vitte tovább.

Reklám