Többlettel zárt az államháztartás januárban

Harmincmilliárd forinttal nagyobb a többlet most, mint tavaly ugyanekkor

Gazdaság
  • 2017.02.07. - 11:39

Az államháztartás központi alrendszere 123,4 milliárd forint többlettel zárt januárban, ami kedvező a tavaly januári 92,4 milliárdos többlethez képest - jelentette be kedden a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM).

A központi költségvetés 65,9 milliárd forintos, a társadalombiztosítás pénzügyi alapjai 25,5 milliárd forintos, míg az elkülönített állami pénzalapok 32,0 milliárd forintos többletet mutattak - írták.

A 2017-es kedvező makrogazdasági előrejelzések mellett az uniós módszertan szerinti 2,4 százalékos hiánycél reális és teljesíthető - írta az NGM.

Reklám