Több száz milliós fejlesztés állami támogatással a Zemplénben

Kapacitásbővítés

Gazdaság
  • 2017.09.21. - 01:11

A kormány célja, hogy olyan térségekben ösztönözze a piaci szereplőket új munkahelyek létrehozására, amelyekben erre a legnagyobb szükség van – jelentette ki Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a Fémalk Fémöntészeti és Alkatrészgyártó Zrt. kapacitásbővítésének bejelentésekor a zempléni Erdőhorvátiban.

Az 521 millió forint értékű fejlesztést 251 millió forinttal segíti a kormány. Elmondta, Magyarország akkor tud felzárkózni a világ legfejlettebb államaihoz, ha a vállalatok fejlődőképesek, ezért a kormány iparfejlesztési programjával és az uniós források felhasználása révén számos más eszközzel is segíteni kívánja a hazai cégek fejlődését. Az ország gazdasági fejlődéséből az észak-magyarországi régió is kivette a részét, amely az egy főre jutó GDP tekintetében már 2015-ben előrelépett a korábbi utolsó helyről az ötödik helyre – szögezte le Varga Mihály. A Fémalk Zrt. kapacitásbővítése, amelynek köszönhetően új gyár- és termelőegységgel, valamint fémmegmunkáló gépekkel bővül a cég, tökéletesen illeszkedik a beruházásösztönzési program céljaihoz.
Reklám