Több mint háromezer köbméter szemét ég egy győri hulladéklerakóban

A mérések szerint egészségre káros anyag nem került a levegőbe

Krónika
  • 2018.05.08. - 21:01

Makdnem 750 négyzetméteren több mint háromezer köbméter válogatásra váró szemét ég egy győri hulladéklerakóban, a mérések szerint egészségre káros anyag nem került a levegőbe - tájékoztatta a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője kedd este az MTI-t.

Ruskáné Takács Anita elmondta, hogy a szemét nagy része papír.

Tájékoztatása szerint 15 autó és összesen 45 tűzoltó dolgozik a lángok eloltásán, de elhúzódó munkára kell számítani a nagy mennyiség miatt. A tűzhöz a győri csornai, lébényi, pápai, pannonhalmi, mosonmagyaróvári és kisbéri hivatásos tűzoltók vonultak.

Reklám