Többen születtek, de többen is haltak meg az év első öt hónapjában, mint az előző esztendő azonos időszakában, a 22 és fél ezres népességfogyás 22,7 százalékkal magasabb a 2014 elejinél – jelentette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Ugyanakkor 59 047 halálozás történt, ami 5112-vel, 9,5 százalékkal haladta meg a 2014. január–májusi értéket. A legnagyobb mértékű növekedést az év első két hónapjára mutatták ki – ez átlagosan 22 százalékkal haladta meg 2014 azonos időszakának számait. A többlet alakulásában az influenzajárvány és az előző év alacsony bázisértéke is közrejátszott – áll a KSH közleményében. A természetes fogyás ezzel a tavalyi 18 362-ről 22 527 főre nőtt, ezer lakosra kilenc élve születés és 14,5 halálozás jutott.



