Támogatják az emlékévben a Szigetet is

Kultúra
  • 2016.05.27. - 00:20

Az Esztrád Színházat százmillióval, a Magyar Írószövetséget negyvenmillióval, a Sziget rendezvényeit pedig háromszázmillió forinttal támogatja az 1956-os Emlékbizottság - jelentette tegnap a távirati iroda.

Tallai Gábor, az emlékévet lebonyolító Közép- és Kelet-európai Történelem és Társadalom Kutatásáért Közalapítvány programigazgatója a sajtótájékoztatón emlékeztetett arra, hogy már korábban együttműködési megállapodást kötöttek az MTVA-val és a Magyar Postával, és ugyanerre készülnek a Budapesti Közlekedési Központtal, a MÁV-val, a Mollal és az OTP-vel is. Kádár Tamás, a Sziget Kft. cégvezetője hangsúlyozta, hogy a legtöbb rendezvényük törzsközönségét huszonévesek alkotják, akiknek érdemes elmagyarázni, mi történt hatvan éve. Koltay Gábor, az Esztrád Színház rendezője arról beszélt, hogy az Itt élned, halnod kell című szimfonikus rockfantáziában a Hősök terén huszonegy, egyenként három-hat perces színben villantják fel a magyar történelmet a honfoglalástól kezdve. Szentmártoni János, a Magyar Írószövetség elnöke az írók, költők 1956-os szerepvállalása előtt tisztelgő virtuális emlékszoba, valamint köztéri akciók létrehozását tervezi. Pályázatot hirdetnek fiatal képzőművészek számára is, az erre érkező alkotásokból októberben rendeznek majd kiállítást, az írószövetség ötvenhatos ünnepségére.
Reklám