Együttműködési megállapodást írt alá a Magyar Rádió Zenei Együtteseinek működéséről és finanszírozásáról Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, Vaszily Miklós, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) vezérigazgatója és Kovács Géza, a Közszolgálati Kulturális Előadó-művészeti Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója szerdán Budapesten.
Balog Zoltán elmondta, hogy a magyar kormány a minisztérium javaslatára 300 millió forint rendszeres támogatásban részesíti a Magyar Rádió Zenei Együtteseit, a szimfonikus zenekart, a vegyeskart és a gyermekkórust. Hozzátette: az együttes a klasszikus művek bemutatásán túl elősegíti a kortárs magyar zeneművészet népszerűsítését, valamint nemzeti értéket képvisel. Úgy ítélték meg, hogy szükség van plusz támogatásra, amely segíti az együttes értékőrző tevékenységét és a magas színvonal megtartását. A zenekari és a zenei előadóművészeti kultúránkkal ott vagyunk a világ térképén, s ez indokolja a Magyar Rádió Zenei Együtteseinek támogatását a Közszolgálati Kulturális Előadó-művészeti Nonprofit Kft.-n keresztül - hangsúlyozta a miniszter.




