Az Országgyűlés igazságügyi bizottságának kormánypárti többsége támogatta Trócsányi László igazságügyi miniszter 2015. évről szóló beszámolóját a testület keddi ülésén.
A miniszter a múlt év eredményei közül a jogalkotásban az egyéni képviselői indítványok 2010-2014 közötti időszakhoz képest visszaszorítását és a tárca szakmai kontrolljának erősödését emelte ki.
Trócsányi László sikeresnek minősítette az igazságügyi szakértői és végrehajtói rendszer megtisztítását, a jogalkotás során lezajló ötpárti egyeztetéseket és a devizahiteles törvényeket is.




