Szorosabb agrárkapcsolat a keleti országokkal

Bővülő külkereskedelem

Gazdaság
  • 2017.10.26. - 01:04

A nemzetközi és külgazdasági kapcsolatok fejlesztéséről, kereskedelmi-gazdasági, tudományos-műszaki, humanitárius, kulturális együttműködésről kötött megállapodást a Külgazdasági és Külügyminisztérium az oroszországi Voronyezs megye kormányzatával tegnap.

Az együttműködéstől Magyarország azt várja, hogy bővülnek a hazai mezőgazdasági és élelmiszeripari vállalatok lehetőségei – hangsúlyozta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter. A Magyarország és Voronyezs megye közötti kereskedelmi forgalom az első nyolc hónapban ötven százalékkal nőtt. A voronyezsi térségbe irányuló magyar agrárkivitelt a vetőmag, élő állat, tojás, míg a behozatalt a műtrágya uralja –jegyezte meg. Szorosabbra fűzzük a kapcsolatot Thaifölddel is, ahová a jövőben kacsa- és libamájat, valamint napos baromfit és keltető tojást is kiszállíthatnak a magyar vállalkozások.

Reklám